Yılbaşı için meze tarifleri : KOLAY ve LEZZETLİ

298
yılbaşı için meze tarifleri,yılbaşı menüsü,meze tarifleri

Yeni yıla evde nefis bir sofrayla girecekler arkadaşlara güzel haberlerimiz var: Oldukça kolay ve lezzetli yılbaşı için meze tarifleri için aşağıdaki tariflere göz atabilirsiniz.

Yılbaşı için meze tarifleri

Antep usulü mercimekli köfte nasıl yapılır?

Misafir menülerinin olmazsa olmaz çeşitlerinden biri olan mercimekli köfte hemen hemen herkesin severek yediği bir lezzettir.Nefis Antep usulü mercimekli köfte ise biber ve domates salçasının mutlaka bir arada kullanıldığı klasik mercimekli köfteden biraz daha farklı nefis bir tattır.

mercimekli köfte tarifi,mercimek köftesi,mercimek

Antep usulü mercimekli köfte nasıl yapılır?

 

 

Dereotlu tavuk salatası nasıl yapılır?

Yapılışı oldukça kolay olan lezzetli dereotlu ve yoğurtlu tavuk salatası için arzuya göre 1 çay bardağı kadar dövülmüş ceviz de kullanabilirsiniz. Oldukça farklı ve lezzetli olan nefis tavuk salatası tarifini denemenizi öneririm.tavuk salatası,dereotlu tavuk salatası,yoğurtlu tavuk salatası

 

Dereotlu tavuk salatası nasıl yapılır?

 

 

Amerikan salatası nasıl yapılır?

Klasik bir tarif olan amerikan salatası , özellikle misafir menülerinde sıkça tercih edilen lezzetli ve pratik bir salata türüdür. Mayonez ve sebzeler ile hazırlanan bu nefis soğuk salata çeşidini araştırdığınızda bir çok yerde Rus salatası olarak isimlendirildiğini de göreceksiniz.

Genellikle amerikan salatası olarak bilindiği için tarifi o şekilde isimlendirilmiştir.Fakat amerikan salatasının içerisinde minik doğranmış salam-sosis parçaları da bulunmaktadır. Arzuya göre sizde salatanızın içerisine salam veya sosis de ekleyebilirsiniz.

amerikan salatası,rus salatası,salata tarifi

 

Amerikan salatası nasıl yapılır?

 

 

Tam kıvamında acılı ezme nasıl yapılır?

Malzemelerin oldukça minik doğranmış hali ile hazırlanan acılı ezme tarifi genellikle ana yemekten önce iştah açması sebebi ile servis edilmektedir. Tüm püf noktalarına uyarak tam kıvamında acılı ezme hazırlamak için püf noktalarına dikkat etmeyi unutmayın.

acılı ezme tarifi,ezme tarifi,ezme yapımı

 

Tam kıvamında acılı ezme nasıl yapılır? PÜF NOKTALARI NEDİR?

 

 

Girit ezmesi nasıl yapılır? (Otlu peynir mezesi)

Oldukça kolay bir tarif olan otlu peynir ezmesi tarifi için kullanılan peynirin tam yağlı bir beyaz peynir olması daha iyi sonuç elde etmemizi sağlayacaktır. Otlu ezmeye arzuya göre pul biber ve dövülmüş ceviz ekleyerek de hazırlayabilirsiniz. Meze olarak kullanabileceğiniz gibi kahvaltıda da farklı bir lezzet olarak servis edebileceğiniz peynir ezmesinin üzerine zeytin yağı dökerek servis etmenizi öneririm.

peynir ezmesi tarifi,rum mezeleri,girit ezmesi,yunan mezeleri

 

Girit ezmesi nasıl yapılır?

 

 

Yoğurtlu havuç kavurması nasıl yapılır?

Yapılışı oldukça kolay olan nefis yoğurtlu havuç salatası hazırlandıktan sonra buz dolabında bekletip servis edecekseniz süzme yoğurt kullanmanızı öneririm.Aksi halde servis edilmeden önce de yoğurt ile karıştırılarak servis edilebilir.(Sulanmasını önlemek için.)

Salatanın üzerine ince kıyılmış maydanoz serperek veya ince kesilmiş havuç dilimleri ile süsleyerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

yoğurtlu havuç salatası

 

Yoğurtlu havuç salatası nasıl yapılır?