meyveli kup tarifi ile ÇİKOLATALI MEYVE ŞÖLENİ

1005
meyve,meyveli kup,meyve şöleni tarifi,kup tarifi

Çikolatalı puding ile hazırlayacağınız süper lezzette ki meyveli kup tarifi için arzuya göre istediğiniz mevsim meyvesini kullanabilirsiniz.Tam istediğiniz olgunlukta,yumuşak ananas bulamazsanız marketten alacağınız konserve ananası rahatlıkla kullanabilirsiniz.Fakat ananasın suyunu iyice süzdükten sonra meyveli kup kaselerinin üzerine eklemelisiniz.Suyu iyice süzülmemiş olan ananas dilimleri suyunu çikolatalı pudingin üzerine akıtabilir,bu da pudingin yapısının bozulmasına sebep olabilir.Konserveden çıkarttığınız ananas dilimlerini 4-5 dakika kadar tel süzgeçte bekletirseniz,daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.

Çikolatalı meyve şöleni kuplarının orta kısmında kullanılacak olan keki hazırlamak istemezseniz marketten hazır pasta tabanı yada hazır kek alarak hazırlayabilirsiniz.Evde kalan keki kullanabilir yada aşağıda ki linke tıklayarak meyveli kup için kendi kekinizi hazırlayabilirsiniz.

Hazır kek kullanmak istemezseniz,kek tarifleri için tıklayabilirsiniz…

meyveli kup tarifi ile çikolatalı meyve şöleni için

MALZEMELERİMİZ:

  • Kek
  • Mevsim meyveleri
  • Jöle (meyvelerin üzerinin kuruma yapmaması için)
  • 1 paket dolgu kreması (tarifine göre hazırlanacak)

meyve,meyveli kup,meyve şöleni tarifi,kup tarifi

ÇİKOLATALI PUDİNG TARİFİ İÇİN

MALZEMELERİMİZ:

  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 litre süt
  • 3 çorba kaşığı nişasta
  • 150 gram bitter çikolata
  • 1 adet yumurta sarısı

YAPILIŞI:

1 litre olan sütten bir bardak ayırıyoruz.

Kalan sütü tencereye alıp içerisine toz şekeri ilave ediyoruz.Toz şeker tamamen eriyinceye kadar devamlı karıştırarak sütü hafif ısıtıyoruz.(kaynatılmamalı ,bu işlem sadece ılık sütün içerisinde toz şekerin erimesi için.)

Ayırdığımız 1 bardak sütü geniş bir kaseye alıp nişasta ve yumurta sarısını ekleyerek çırpıyoruz.

Yumurtalı sütü devamlı karıştırarak ocakta ki süte ekliyoruz.Devamlı karıştırmaya devam ederek pudingi kıvam alıncaya kadar pişiriyoruz.

Kıvam aldıktan sonra ocağın altını kapatıp çikolatayı ekliyoruz.Çikolata, pudingin içerisinde tamamen eriyip karışıncaya kadar karıştırdıktan sonra kaselere paylaştırıyoruz.

meyve,meyveli kup,meyve şöleni tarifi,kup tarifi

ÇİKOLATALI MEYVE ŞÖLENİ SON HAZIRLIK AŞAMASI

Çikolatalı pudingin üzerine kek parçaları ekliyoruz.Kaselerde ki kekin üzerine,tarifine göre hazırlanmış dolgu kremasını paylaştırıyoruz.

Dilimlenmiş mevsim meyvelerini dekoratif bir şekilde kaselere yerleştiriyoruz.Meyvelerin üzerine jöle sürdükten sonra soğuması için buz dolabına kaldırıyoruz.

Soğuduktan sonra servis edebilirsiniz.

AFİYET OLSUN…

ÇİKOLATA İLE HAZIRLANAN DİĞER TARİFLER İÇİN TIKLAYABİLİRSİNİZ…