Kupta tiramisu tarifi – KEDİ DİLİ İLE TİRAMİSU KUP

566
tiramisu tarifi,bardakta tiramisu,tiramisu kup

Hazırladığınız kupta tiramisu tarifi sunumu için rulo kat,rende çikolata,dilimlenmiş çilek veya çikolatalı kahve drajeleri kullanabilirsiniz. Kedi dili bisküviler kullanacağınız kup için uzun ise ortadan ikiye kırarak da kullanabilirsiniz.

Kupun dip kısmına ortalama 2 çorba kaşığı krema döktükten sonra kenarlara kedi dillerini dizip,orta kısmına bisküvilerin boyunu yarım parmak geçecek kadar krema doldurulduğunda oldukça şık bir sunum elde edilebilir.Daha kısa boya sahip kup yada bardak kullanacaksanız ortadan kırdığınız kedi dillerini bardağın dibine koyup üzerine kremayı dökerek de tatlınızı hazırlayabilirsiniz.

Kupta tiramisu tarifi için 

MALZEMELERİMİZ:

  • 1 paket kedi dili bisküvi
  • 3 yemek kaşığı granül kahve
  • 1,5 su bardağı su

Tiramisu kreması için

MALZEMELERİMİZ:

  • 6 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • Yarım paket krema
  • 2 paket labne peyniri

tiramisu tarifi,bardakta tiramisu,tiramisu kup

Kupta tiramisu tarifi hazırlanışı:

Yumurtanın akı ile sarılarını ayırın.Yumurta sarılarına sırasıyla toz şeker ,krema,labne peynirini de ekleyip çırpın. Diğer taraftan yumurta akına, toz şeker ekleyip mereng haline gelene kadar çırpın . Yumurta akını yumurta sarılı karışıma ekleyip söndürmeden spatula yardımı ile yavaş yavaş karıştırın.
Granül kahveye 1,5 bardak su ekleyip  iyice karıştırın. Bu kısımda kahve miktarını damak tadınıza göre de ayarlayabilirsiniz.
Kedidili bisküvileri kahve karışımına batırıp kuplara yerleştirin üzerine  hazırladığınız tiramisu kremasını paylaştırarak dökün. Üzerine arzuya göre çikolata parçası veya toz kakao serpebilirsiniz. Hazırladığınız kupta tiramisuları bir süre buz dolabında dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz.

AFİYET OLSUN…