Yeni yıl pastası yapacaklar için 10 nefis pasta tarifi

1138

Yeni yıla evde girecekseniz yada elleriniz ile hazırladığınız nefis bir yeni yıl pastası hediye etmek isterseniz aşağıda ki tarifleri deneyebilirsiniz.

Hazırladığınız yeni yıl pastası sunumu için kuvertür çikolatayı rendeleyerek dış kısmında ki krem şantinin üstüne serptikten sonra pasta malzemeleri satan yerlerden edinebileceğiniz yılbaşı süsleri ile süsleyebilirsiniz. Pastanızı çikolata kullanmadan değişik uçlarla sıkılmış krem şanti ile de süsleyerek oldukça şık bir pasta elde edebilirsiniz.

yeni yıl pastası,yılbaşı pastası,yılbaşı pasta,yılbaşı hediyeleri,yeni yıl menü

10 Nefis yeni yıl pastası önerisi

Hazır pasta tabanı ile kahveli yaş pasta tarifi

Yapılışı oldukça kolay olan hazır pasta tabanı ile yaş pasta tarifi için kahve kullanmak istemezseniz sadece şekerli su hazırlayarak da pastanıza nem verebilirsiniz.

 

kolay pasta,pasta tabanı ile yaş pasta,pratik pasta

 

 

 

Nişastalı kek ile pamuk pasta tarifi

Yumuşacık bir yapıya sahip olan nişastalı pamuk kek ile pasta yapımı için çilek yerine istediğiniz malzemeyi kullanarak da farklı lezzette pasta çeşitleri hazırlayabilirsiniz.

nişastalı pamuk kek,pamuk kek,pasta

 

 

 

Hazır kekten çikolatalı yaş pasta tarifi

Çok kısa bir sürede hazırlayabileceğiniz hazır kekten pasta tarifi için arzuya göre parça çikolata yerine taze meyve kullanarak da nefis bir yaş pasta hazırlayabilirsiniz.Bu şekilde hazırladığınız meyveli yaş pastanızı taze meyveler ile süsledikten sonra üzerine bir miktar jöle sürerek servis edebilirsiniz.

kolay pasta,lezzetli pasta,hazır kek ile pasta

 

 

 

Oreolu yaş pasta tarifi

Hazırlanışı oldukça pratik olan oreolu pasta tarifi hazır hale geldikten sonra arzuya göre oreo bisküvi veya bitter çikolata parçaları ile süsleyerek sunum yapabilirsiniz.

♥ ♥ ♥ Oreolu pasta tarifini hazırlarken tarifte bulunan ganajı kullanmak istemezseniz. Ganaj kısmını hazırlamadan da pastanızı rahatlıkla tarife göre hazırlayabilirsiniz.

oreolu pasta tarifi

 

 

 

Ispanaklı kek ile yaş pasta tarifi

Oldukça lezzetli bir tarif olan ıspanaklı kekten yaş pasta tarifini hazırladıktan sonra, üzerine rondadan geçirdiğiniz ıspanaklı kek tozunu serperek daha şık bir sunum elde edebilirsiniz.

ıspanaklı kekten yaş pasta,ıspanaklı kek

 

 

 

Meyve şöleni tarifi 

Yumuşacık ve mevsim meyveleri ile hazırlayacağınız meyve şöleni pastasını denemenizi öneririm.

pasta nasıl yapılır

 

 

 

Kara orman pastası

Kara orman pasta tarifi yapılışı oldukça basit pasta tariflerindendir. Denemenizi tavsiye ederim.Kara orman pasta tarifi malzemelerinde pasta tabanlarını ıslatmak için süt yada su bulunmamaktadır.Bunun sebebi ise yapılış kısmında göreceğiniz gibi dondurulmuş vişneleri taban kısmına süreceğimiz  krema + krem şanti karışımının içlerine hafifçe bastıracağız.Zamanla eriyen vişneler suyunu pasta tabanlarına akıtacaktır.Böylece vişnenin kendi suyu ile nemlenmiş pandispanya tabanları elde etmiş olacağız.

pasta yapılışı

 

 

Kahve aşıkları için kolay tiramisu tarifi

Birçok tiramisu tarifi bulunmakta,paylaştığım tarif bazı mekanlarda orjinal tiramisu gibi bulunmuş olsa da maalesefki sadece tiramisunun en pratik halidir… 🙂 Orjinal tiramisunun krema kısmında mascarpone peyniri kullanılır…Hamur kısmında ise kedi dili bisküvi kullanılmaktadır.Fakat şuan tarifini paylaştığım tiramisu tarifinin nefis ve pratik hali çok güzel bir tarif yapılışı oldukça pratik olan bu tarifi denemenizi öneririm…

 

 

Porsiyonluk lezzet : MUZLU MALAGA PASTASI

Muzlu malaga tarifini hazırlarken arzu ederseniz kenar kısımları için dövülmüş badem kullanabilirsiniz.Üzeri için arzuya göre Hindistan cevizi,dövülmüş badem gibi, arzuya göre istediğinizi serpebilirsiniz . Muzlu malaga tarifi görselinde ki gibi çikolatadan çizgiler yapmak isterseniz,çikolata sosunuzun üzerine ,benmari usulü erittiğiniz 50 gram bitter çikolatayı muzlu malagaların üzerinde kullanabilirsiniz.

muzlu malaga tarifi

 

 

 

Pratik vişneli yaş pasta tarifi

Yapılışı oldukça kolay pasta tariflerinden olan ,pratik vişneli pasta tarifimizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Kolay pasta tarifimizin dış kısmında gıda boyası bulunmaktadır.Gıda boyası kullanmak istemezseniz düz beyaz şanti ile yapabilir yada kakaolu krem şanti kullanabilirsiniz.Kakaolu krem şanti kullanırsanız,pastanın üzerini süslemek için renkli şekerler yerine çikolata parçaları da kullanabilirsiniz.

kolay pasta tarifi