palmiye kurabiye tarifi : 2 MALZEMELİ ÇITIR KURABİYE

2645
milföy,palmiye kurabiye,milföylü tarifler

Yapılışı çok kolay olan palmiye kurabiye tarifi çıtır çıtır oldukça da lezzetli olan nefis bir bisküvi-kurabiye çeşididir.Hazırladığınız palmiye kurabiyeleri görselde ki gibi hazırlamak istemezseniz şerit milföy hamurunu düz rulo olarak hazırladıktan sonra pişirip servis edebilirsiniz.

Palmiye kurabiye tarifi nasıl yapılır?

MALZEMELERİMİZ:

  • 1 paket milföy
  • 1 su bardağı toz şeker

YAPILIŞI:

Hazır olarak aldığımız milföy hamurunu oda sıcaklığında tamamen erimesi için bekliyoruz.

PÜF NOKTASI : Milföy hamurları tamamen erimezse, hamuru palmiye kurabiyesi tarifi görselinde ki gibi sardığımız sırada çatlama yapabilir.

İki kare milföy hamurunu,ortalama 1 parmak kalınlığında ki kısmı üst üste gelecek şekilde yan yana koyuyoruz.

Milföy karelerinin üst üste gelmiş olan kısmı parmağımızla bastırarak yapıştırıyoruz.

Bu şekilde iki milföy hamurunu yan yana ekleyerek elde ettiğimiz dikdörtgen milföyü merdane yardımı ile hafifçe bastırarak hem boydan hem en kısmından uzatıyoruz.(Bu işlemi çok bastırmadan nazikçe yapmalıyız.)

Dikdörtgen milföy hamurumuzun her iki yüzeyini de bol toz şekere buluyoruz.

PÜF NOKTASI:Toz şekere bulama işlemini yaparken ,toz şekeri milföyün boyuna uygun düz bir tabağa aktarıyoruz.Milföyün ön kısmını da ,arka yüzeyini de hamura zarar vermeden  rahatlıkla toz şekere bulanabilir.

milföy,palmiye kurabiye,milföylü tarifler

Toz şekere bulanmış olan  milföy hamurundan şeritler kesiyoruz.

PÜF NOKTASI:Şeritleri keserken boy olarak,dikdörtgen milföyün uzun olan kısmını kullanacağız.En kısmı için ise ortalama 1 cm eni olan şeritler hazırlamanız yeterli olacaktır.Bu kısmı göz kararı olarak ayarlamak isterseniz, palmiye kurabiye tarifi görselini de inceleyebilirsiniz.

Kestiğimiz ince uzun şeritleri baştan ve sondan rulo yaparak iki ruloyu orta kısımda birleştiriyoruz.Yağlı kağıt ile kaplanmış fırın tepsisine rulomuzu koyup merdane yada bardağın alt kısmı ile hazırladığımız palmiye kurabiyenin üzerine hafifçe bastırıyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 º fırında pişiriyoruz.

AFİYET OLSUN…