artan kekler nasıl değerlendirilir?LABNELİ KEK TOPLARI

727
artan kekler,kek topları,lolipop kek,değişik tarifler

Misafirlerden artan kekler nasıl değerlendirilir ? Sorusunun en lezzetli ve en pratik hali olan labneli kek topları tarifini denemek istediğinizde ,kendinizin hazırladığı kekten yeteri kadar yoksa ,marketten aldığınız hazır kek ile de tarifi hazırlayarak lezzetli bir çeşit elde edebilirsiniz.

artan kekler nasıl değerlendirilir ?

meyve,meyveli kup,meyve şöleni tarifi,kup tarifi

Artan kekler ile kek topları hazırlamak istemezseniz , artan kekleri çikolatalı meyve şöleni tarifini hazırlarken de kullanabilirsiniz.

Labneli kek topları tarifi

MALZEMELERİMİZ:

  • Ortalama 4-5 dilim kek
  • Yarım paket labne (100 gram)
  • 1 paket Hindistan cevizi
  • Yarım su bardağı dövülmüş fındık (arzuya göre)
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • Üzeri için glazür çikolata veya kuvertür çikolata
  • Dış kısmını bulamak için arzuya göre kakao veya Hindistan cevizi

artan kekler,kek topları,lolipop kek,değişik tarifler

Labneli kek topları tarifi

YAPILIŞI:

Misafirden kalan kekleri rondo yardımı ile veya avucumuzun içerisinde ufalayarak un haline getiriyoruz.

Un haline gelen keklerin üzerine labneyi,pudra şekerini,Hindistan cevizini ve dövülmüş fındığı ekliyoruz. Tüm malzemeyi tamamen karışıncaya kadar yoğuruyoruz.

Kek dilimlerinin kalınlığı değişebilir,buda kıvamda farklılık yaratabilir. Hazırlayacağımız artan kek topları hamurundan deneme amaçlı bir parça kopartarak avucunuzun içerisinde yuvarlayalım. Pürüzsüz ve sert bir top elde ediyorsak kıvam olmuş demektir. (Hazırladığınız parçayı tadarak kendi zevkinize göre ayarlama yapılması ,daha sağlıklı sonuç verebilir.) Bu kıvamı tutturana kadar yumuşatmak için bir miktar daha labne veya hamurun yapısını daha sertleştirmek için ufalanmış kek ekleyerek yoğurmaya devam ediyoruz.

Hazır hale gelen artan kek topları hamurundan cevizden küçük parçalar kopartıyoruz.  Avucumuzun içerisinde yuvarlıyoruz. Damak zevkimize göre kakao yada Hindistan cevizine buluyoruz. Benmari usulü erittiğimiz çikolatadan ortalama 1 çorba kaşığı kadar alıp,topların üzerine döküyoruz. Çikolataların donması için buzdolabına kaldırıyoruz.

artan kekler nasıl değerlendirilir ?

SUNUM ÖNERİSİ : Artan kekler nasıl değerlendirilir ,sorusunun en pratik cevaplarından olan labneli kek toplarını arzuya göre sadece kakao ,Hindistan cevizi veya renkli şekerlemelere bulayarak çikolatasız olarak da servis edebilirsiniz. Lolipop çubuklarını önce çikolataya batırıp ardından labneli kek toplarına batırdıktan sonra tamamen çikolataya bulayarak farklı bir sunum da elde edebilirsiniz.

AFİYET OLSUN…