Kakao ile sıcak çikolata tarifi nasıl hazırlanır?

19
kakao ile sıcak çikolata tarifi,sıcak çikolata

Yapılışı oldukça kolay olan kakao ile sıcak çikolata tarifi malzemelerinde bulunan toz şeker miktarını damak tadınıza göre azaltıp, arttırabilirsiniz.

Daha yumuşak içimli bir sıcak çikolata keyfi yaşamak isterseniz bitter çikolata yerine sütlü çikolata ekleyerek de tarifi hazırlayabilirsiniz.

Bitter çikolata vazgeçilmezim diyenlerdenseniz, çikolatayı da kakaoyu da bitter olarak tercih edebilirsiniz.

Sıcak çikolatanın üzerine süt ile tarifine göre hazırlanmış krem şantiyi sıkma torbası ile sıktıktan sonra üzerine kakao serperek de servis edebilirsiniz.

 

Kakao ile sıcak çikolata tarifi için

MALZEMELERİMİZ:

  • 250 mililitre yarım yağlı süt
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 50 gram bitter çikolata
  • 1 yemek kaşığı toz şeker
  • Üzeri için marshmallow

kakao ile sıcak çikolata tarifi,sıcak çikolata

Kakao ile sıcak çikolata tarifi nasıl hazırlanır?

Süt, kakao ve toz şekeri bir cezveye aktarın. Ara ara karıştırarak, kaynatın. Bitter çikolatayı küçük parçalar halinde kıyın. Çikolatayı benmari usulü eritin. Sütü fincanlara paylaştırın. Eritilmiş sıcak çikolatayı ekleyip, iyice karıştırdıktan sonra sıcak olarak servis edin. (Arzuya göre üzerine marshmallow ekleyebilirsiniz.)

NOT: Kakao ile hazırlayacağınız sıcak çikolata tarifinde bulunan süt yerine su kullanmak isterseniz ,sıcak çikolatanızı su ile de  hazırlayabilirsiniz. Fakat su ile hazırlayacağınız sıcak çikolatada tat farkı olacaktır. Hem besin değeri açısından hemde lezzet açısından süt ile hazırlamanızı öneririm.

Tarifte ki malzemeler 1 kişiliktir. Kişi sayısına göre malzemeleri aynı oranda arttırarak sıcak çikolatanızı hazırlayarak sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

AFİYET OLSUN…

SICAK ÇİKOLATANIN YANINDA İYİ GİDER ; Damla çikolatalı kurabiye tarifi.

damla çikolatalı kurabiye tarifi,kurabiye