çilekli milkshake tarifi ile EVDE ÇİLEKLİ MİLKSHAKE

1765
çilekli milkshake tarifi nedir

Yaz günlerinde oldukça sık tüketilen milkshake çeşitleri arasında çilek sevenlerin vazgeçilmezi olan çilekli milkshake tarifi için arzuya göre süt yerine kefir kullanarak da hem faydalı hem de lezzetli bir milshake hazırlayabilirsiniz. Milkshake’in kıvamını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.Daha yoğun milkshake seviyorsanız süt miktarını azaltıp bir miktar yoğurt ekleyerek hazırlayabilirsiniz.Daha sıvı kıvamlı milkshake seviyorsanız tarife 2 -3 küp buz ekleyerek blenderdan çekerek hazırlayabilirsiniz.Çilekli milkshake tarifi malzemeleri 1 kişiliktir.Kişi sayısına göre,malzemeleri arttırarak tüm sevdiklerinize lezzetli çilekli milkshake ikram edebilirsiniz.

Daha yoğun çilek tadı almak isterseniz,çilekli milkshake malzemelerinde bulunan bal yerine 1 tatlı kaşığı çilek reçelinin tanesiz kısmından kullanabilirsiniz.

çilekli tarifler

çilekli milkshake tarifi

MALZEMELERİMİZ:

  • 1 su bardağı süt
  • 2 top vanilyalı dondurma
  • 1 top çilekli dondurma
  • 10 -15 adet çilek
  • 1 tatlı kaşığ bal

çilekli milkshake tarifi nedir

çilekli milkshake tarifi

YAPILIŞI:

Çilekleri bol su ile yıkadıktan sonra blenderdan geçiriyoruz.Çilekler püre haline geldikten sonra püre halinde ki çileklerin üzerine dondurmaları,sütü ve balı ekleyip blender yardımı ile milkshake köpürene kadar çekiyoruz.Hazır hale gelen çilekli milkshake bardağa aktarıldıktan sonra çilek dilimleri yada nane yaprakları ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

AFİYET OLSUN…