çilekli frozen tarifi ile PRATİK ÇİLEKLİ FROZEN YAPIMI

4767
evde çilekli frozen nasıl yapılır

Sıcak yaz günlerin de soğuk bir şeyler içmek isteyenler tarafından daha fazla tercih edilen frozen hafif ve düşük kalorili bir içecektir.Ortalama beş on dakikanızı ayırarak oldukça pratik bir şekilde evinizde de frozen hazırlayabilirsiniz.Nefis çilekli frozen tarifin de verilen malzemeler,bir bardak frozen içindir.Tarifte verilen malzemeleri aynı oranda arttırarak kişi sayısına göre ayarlayabilirsiniz.Çilekli frozenı hazırlarken arzuya göre su yerine 1 top çilekli dondurma kullanabilirsiniz.

DAHA ŞIK BİR SUNUM İÇİN:1 paket krem şantiyi tarifine göre hazırlıyoruz.Sıkma torbasına aktardığımız krem şantiyi hazırladığımız frozenın üzerine sıktıktan sonra çilek dilimleri ve nane yaprakları ile süslüyoruz.Uygun renkte bir pipet ile servis edebilirsiniz.

Daha farklı ve renkli bir sunum tercih edenler ise,klasik beyaz krem şanti ile birlikte 1 pakette çilekli krem şanti tarifine göre hazırladıktan sonra sıkma torbasının yarısını beyaz krem şanti ile yarısını da çilekli krem şanti ile doldurarak frozenın üzerine sıkabilirsiniz.

çilekli tarifler

çilekli frozen

MALZEMELERİMİZ:

  • Yarım su bardağı kadar su (soğuk)
  • 1,5 bardak buz
  • 15 adet çilek
  • 1 çorba kaşığı toz şeker

evde çilekli frozen nasıl yapılır

çilekli frozen

YAPILIŞI:

Çilekleri bol su ile yıkadıktan sonra yaprak kısımlarını ayıklıyoruz.Çileği parçalayıcı yardımı ile püre haline getiriyoruz.

Soğuk suyu,buz küplerini,hazırladığımız çilek püresini ve toz şekeri de parçalayıcı yardımı ile çekiyoruz.Buz küpleri tamamen küçük hale geldikten sonra frozenı bardağa aktarıyoruz.Çilek dilimleri ve nane yaprağı ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

PÜF NOKTASI ⇒Kıvamı sık sık kontrol ederek parçalama işlemini gerçekleştirmemiz gerekiyor,buzlar bir anda sulanmaya sebep olabilir.

AFİYET OLSUN…