Tiramisu topları tarifi ile KOLAY TİRAMİSU TRUFF

743
tiramisu topları nasıl yapılır,labneli tiramisu yapımı

Yapılışı oldukça pratik olan nefis tiramisu topları tarifi için kuvertür çikolata kullanmak istemezseniz tiramisu toplarını toz kakaoya bulayarak da nefis bir  tiramisu truff çeşidi elde edebilirsiniz.

Nefis tiramisu topları tarifi 

MALZEMELERİMİZ:

  • 12 adet kedi dili bisküvi
  • 125 gram labne (yarım paket)
  • 1,5 tatlı kaşığı nescafe
  • 2 yemek kaşığı su (sıcak)
  • 1,5 yemek kaşığı pudra şekeri
  • Kuvertür çikolata (dış kaplama için)

tiramisu topları nasıl yapılır,labneli tiramisu yapımı

Nefis tiramisu topları tarifi

YAPILIŞI:

Kedi dili bisküvileri rondo da un haline getiriyoruz. Nescafeyi sıcak su ile erittikten sonra bisküvi ununun üzerine döküp karıştırıyoruz. Labne ile pudra şekerini iyice karışana kadar mikser yardımı ile çırpıyoruz. Bisküvi unu ile labneli karışımı aynı yere alıp tüm malzemeler iyice harmanlanıncaya kadar yoğuruyoruz.Hazırladığımız tiramisu topları hamurundan parçalar kopartıp top haline getiriyoruz.Hazırladığımız topları yağlı kağıt ile kaplanmış tepsiye dizdikten sonra kendilerini iyice çekmesi için 10 dakika kadar buz dolabında bekletiyoruz.

Kuvertür çikolatamızı benmari usulü eritiyoruz.Hazırladığımız tiramisu toplarını teker teker erimiş çikolatanın içerisine atarak tüm yüzeyini çikolata ile kapladıktan sonra çatal yardımı ile çikolatadan çıkarttığımız topları yağlı kağıt serilmiş tepsiye diziyoruz.Tüm toplar bitinceye kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz.

Tiramisu toplarını buz dolabına kaldırıp tamamen donması için ortalama 6 saat kadar dinlendiriyoruz.Dış kaplama kısmında ki çikolata tamamen donduktan sonra servis edebilirsiniz.

AFİYET OLSUN…