Nilhan Sultan Köşkü – Çengelköy’de huzur dolu kahvaltı keyfi

47
nilhan sultan köşkü,nilhan sultan,kahvaltı,çengelköy kahvaltı mekanları

Yeşillikler içinde huzur dolu bir yer olsun, estirdiği Osmanlı rüzgarı ile ilgimi de çeksin,farklılık yaratsın diyorsanız istikamet Çengelköy’de ki Nilhan Sultan Köşkü … Bahçesinden içeriye girdiğiniz andan itibaren Osmanlı rüzgarının sizi sardığını hissedebileceğiniz mekanda açık ve kapalı oturma alanları ile birlikte bir köşk bulunuyor. Köşkün içerisinde ki odalardan bir tanesinde Osmanlı dönemine ait bazı eşyalar sergileniyor. Kafe kısmında biraz dinlendikten sonra mutlaka köşkün içini gezmenizi öneririm.

nilhan sultan köşkü  çengelköy

Mekan Çengelköy’ün üst kısımların da önü oldukça açık ve ferah olan bir konumda, bahçe kısmında oturup çayınızı yudumlarken yeşillikler içinden görebileceğiniz köprüyü de rahatlıkla izleyebilirsiniz. Şehrin karmaşasından uzakta hissettiren,sessizliği ve yeşilliklerin içinde ki bahçesi ile huzur dolu bir kahvaltı ortamı sağlayan Nilhan Sultan Köşkü satış bölümüne de mutlaka göz atmadan ayrılmamanızı öneririm. Osmanlı döneminden kalma reçeteleri ile farklı lezzetlerde ki şerbetleri veya farklı çeşitlerde ki kokuları satın alarak sevdikleriniz ile de paylaşabilirsiniz.

nilhan sultan şerbet,sultan,sultan şerbeti,osmanlı şerbeti

Nilhan Sultan Köşkü Kahvaltısı

Geçtiğimiz pazar sabahı, kahvaltı etmek için gittiğimiz mekanın menüsü ,içecek olarak oldukça zengin bir çeşide sahip. Bitki çaylarının bal ile servis edildiği ayrıntısının bile atlanmadığı bu menüde farklı kahve çeşitleri ile soğuk içecek alternatifleri, ana yemek çeşitleri, tost ,yemiş tabakları,meyve tabakları ile birlikte nargile çeşitleri ve farklı alternatifler de mevcut.

nilhan sultan köşkü,nilhan sultan,kahvaltı,çengelköy kahvaltı mekanları

Geçmişin izlerini taşıyan şık sunumlarıyla, çalışanların ilgisinin dozunda olduğu bu mekanın kahvaltısını denemenizi öneririm. Görselde ki kahvaltı 2 kişilik, (ızgara hellim, sigara böreği, elma dilim patates kızartması, peynir çeşitleri, kaymak, tereyağ, petek bal, gül reçeli, tahin-pekmez, siyah zeytin, yeşil zeytin, kahvaltılık acuka, salatalık,domates,çikolata kreması ve farklı reçel çeşitleri ile birlikte taze meyve)  yanında sınırsız çay, kızarmış ekmek, sahanda yumurta ve güveçte sosis ile servis edildi. Ürünleri kaliteli ve oldukça lezzetliydi. Menemen olmadan olmaz diyenlerdenseniz, menüde ekstra olarak söyleyebileceğiniz menemen veya tost gibi alternatifler de mevcut.

İki kişi için oldukça yeterli olan kahvaltısını denedikten sonra menüde ki farklı kahve seçeneklerini tercih ederek sabah kahvenizi, tarihine has tarzıyla,günlük yaşamın telaşından uzaklaştırıp ruhunuzu dinlendirecek mekanda ki manzara eşliğinde yudumlayabilirsiniz. Ayrıntılı fiyat bilgisini mekandan öğrenebilirsiniz.

Nilhan Sultan Köşkü

Telefon: 0216 422 87 50

Adres: Kuleli Mahallesi Kemalettin Tuğcu Sokak No:48
Çengelköy- İstanbul

www.nilhansultankosku.com